У Дніпрі розкритий конвертаційний центр: в обороті були сотні мільйонів гривень

У Дніпрі СБУ викрила потужний конвертаційний центр, який займався махінаціями з податками. Грошовий оборот цього центру становив кілька сотень мільйонів гривень, а в клієнтах у нього було близько трьох десятків місцевих підприємств.

У Дніпрі розкритий конвертаційний центр: в обороті були сотні мільйонів гривень - today.ua

Службі безпеки вдалося з'ясувати структуру центру і "вирахувати" його організатора. Ним виявився один із представників місцевого бізнесу. Цікаво, що серед фірм, що користувалися так званими "скрутками", було й кілька підприємств, що мають державну форму власності.

Учасники схеми створювали фіктивні фірми і вносили через них фейкові відомості до Єдиного реєстру податкових накладних. При цьому вони прокручували між собою торгові операції без реально існуючого товару.

Масштаби цієї схеми вражають. Загальний оборот "скрутчиків" становив кілька сотень мільйонів гривень. У Дніпрі розкритий конвертаційний центр: в обороті були сотні мільйонів гривень СБУ "накрила" учасників схеми одночасно. В 11 місцях практично в один момент почалися обшуки. Їх проводили в офісах фірм, а також на дому в учасників конвертаційного центру та навіть в їхніх машинах.

Під час обшуку слідчі СБУ вилучили у підозрюваних:

  • бухгалтерську документацію;
  • печатки фіктивних і державних підприємств;
  • комп'ютерну техніку з чорною бухгалтерією%;
  • понад 1 мільйон гривень.

У Дніпрі розкритий конвертаційний центр: в обороті були сотні мільйонів гривеньУсе вилучене приєднали до матеріалів справи. Природно, все це було б неможливим, якби в місцевій податковій службі у спритників з конвертаційного центру не було впливового покровителя або навіть декількох. Тому СБУ ще належить вивести "на чисту воду" і декого з чиновників.

Нагадаємо, в Дніпрі мають намір перевести багатоквартирні будинки на альтернативні види опалення. Зокрема, місцева влада пропонує встановлювати автономні пункти опалення.

ДЖЕРЕЛОpravda