“Прощаємося без слів“: директор лікарні Мечникова у Дніпрі розповів про переповнену реанімацію

Автор: Марченко Любов

Лікарня Мечникова в Дніпрі переповнена важкими пацієнтами із коронавірусом. Реанімація з ковідними хворими перевантажена втричі. На місце померлого одразу знаходиться тяжкохворий, в якого ще є надія вижити. Вчора, 5 квітня, померла 28-річна породілля Наталя. За її життя лікарі боролися більше трьох тижнів. Дитина, що з'явилася на світ теж тут, шляхом кесаревого розтину, здорова і буде жити.

“Прощаємося без слів“: директор лікарні Мечникова у Дніпрі розповів про переповнену реанімацію  - today.ua

Генеральний директор лікарні Мечникова Сергій Риженко щодня після обходу робить короткі записи у своєму Facebook. Вони нагадують зведення з фронту. Тільки тут проти ворога безсилі танки і гранати.

"Тут імунка - головний борець. Посади і погони не допомагають. Тільки хороші ліки і професіоналізм лікаря дають додатковий шанс та імпульс до одужання", - пише Риженко в своєму мікроблозі.

"Шкода, що це не бачать усі, хто на дивані пише нісенітницю"

Лікарі і весь медичний персонал у цій реанімації падають з ніг від утоми. В буквальному сенсі. Літо ще й не думало починатися, а тут медики вже перегріваються. Але відключатися, щоб охолонути, їм ніколи.

Популярні зараз

У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

"Лікарі і сестри залишають мокрі сліди від поту. За зміну вони втрачають літри рідини. Молоді дівчата медсестри непритомніють від перегріву. Добу треба вистояти. Шкода, що це не бачать усі, хто на дивані пише нісенітницю. Всі медпрацівники, які рятують від КОВІД -пневмоній - жертовники. Здоровим це не зрозуміти ... ", - зауважує лікар.

“Прощаємося без слів“: директор лікарні Мечникова у Дніпрі розповів про переповнену реанімацію

"На тебе дивляться втомлені від хвороби і життя люди"

Але найстрашніше - це дивитися в очі пацієнтові, в яких змішалися відчай, страх і божевільна надія. Вони майже не можуть говорити. Лише при обході хапають докторів за руки - так, ніби вірять, що поки лікар їх тримає, він не дасть їм піти, зануритися в безодню небуття.

"Щасливий, що живу ... надряпав ручкою 43-річний чоловік із Кривого Рогу на листку призначень. Ураження легень 100%. Кисень подаємо під великим тиском. Його вдалося стабілізувати", - ділиться доктор Риженко.

Тут, в реанімації, немає чоловічих і жіночих палат. Всі лежать в одній. Нікого це не бентежить, тому що всі інстинкти відійшли на другий план. Залишився єдиний інстинкт - виживання.

28-річна Наталія, якій зробили кесарів розтин, лежала поруч із цим 43-річним чоловіком, який поки не може говорити, а зміг лише написати найголовніше. У молодої матері було уражено 90% легень, відмовили нирки.

"Вкрай важка. Вона в медикаментозному сні, готують до гострого діалізу. Нирки не фільтрують сечу. Народжена здорова дитина може залишитися сиротою", - написав про неї Сергій Риженко 1 квітня.

“Прощаємося без слів“: директор лікарні Мечникова у Дніпрі розповів про переповнену реанімацію Через чотири дні її не стало. У тій же реанімації, крім неї, залишається ще шість породіль у вкрай важкому стані. Всім їм зробили кесарів розтин. У всіх - здорові діти. Тепер медики з останніх сил намагаються, щоби ці крихітки не залишилися сиротами.

"Важко переносять вагітні жінки, тому що, як правило, майбутня дитина підпирає діафрагму, легені зменшуються, утворюються застійні процеси. Ми бачимо, що жінки з важкими пневмоніями, які до останнього залишаються вдома, надходять в лікарню Мечникова у вкрай важкому стані. Врятувати і жінку і дитину стає дуже важко ", - прокоментував директор лікарні летальний випадок з породіллею.

Медикам вдається врятувати більшість пацієнтів, які здавалися безнадійними. Та все ж, тут щодня вмирають люди, які ще вчора не вірили в коронавірус, і строчили скептичні, а часом і гнівні коментарі в соцмережах.

"Прощаємося без слів ... З багатьма вкрай важкими хворими з останньою надією на диво. У КОВІД-реанімації потрійне перевантаження. На тебе дивляться втомлені від хвороби і життя люди. Медики, немов хмари, плавають у вузьких коридорах між апаратурою і хворими. Тиша , лише пікання і шурхіт апаратів ШВЛ, - описує Сергій Риженко один із багатьох, схожих один на одного, днів у реанімації лікарні Мечникова і тут же додає: - Поруч на Набережній сміх і вереск закоханих, що не знали горя. Паралелі сьогоднішнього життя ".

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А ще він пише, що, виснажена важким недугом і вже майже засуджена до смерті, Наталя посміхалася, почувши крик своєї новонародженої дитини. Напевно, заради цього теж варто було боротися за кожну хвилину її життя.

На ранок сьогоднішнього дня, 6 квітня, коронавірус вже забрав життя 34 587 українців. Серед них - чимало медиків. Так, днями помер від наслідків ковіда головлікар 18-ї харківської лікарні Борис Менкус. 69-річний хірург заразився коронавірусрм від пацієнта, якому робив операцію.

Головне