Незважаючи на фіксовані тарифи на газ, цієї зими доведеться заплатити дорожче, ніж минулої

Автор: Марченко Любов

Незважаючи на те, що в Україні тарифи на газ для населення зафіксовані до кінця наступного опалювального сезону, громадянам усе ж цієї зими газ обійдеться дорожче, ніж минулої зими. Так відбувається через те, що в першій частині торішнього сезону українці користувалися газом ще за старими фіксованими тарифами на газ.

Незважаючи на фіксовані тарифи на газ, цієї зими доведеться заплатити дорожче, ніж минулої - today.ua

Так, у грудні 2021 року у Нафтогазу ще був тариф на газ 6,33 грн/кубометр. А у грудні нинішнього року фіксований тариф на газ у того ж Нафтогазу становитиме 7,96 грн/кубометр.

Таким чином, якщо, наприклад, ви взимку використовуєте для опалення будинку в середньому 200 кубометрів на місяць, то у грудні 2021 року ви заплатили за місяць 1266 гривень. А вже у грудні 2022 року вам доведеться заплатити 1592 гривні. Тобто за місяць доведеться віддати на 326 гривень більше. Незважаючи на фіксовані тарифи на газ, цієї зими доведеться заплатити дорожче, ніж минулої Тому вийде, що за підсумками опалювального сезону плата за газ буде відчутно вищою, ніж минулого опалювального сезону.

Водночас, щодо плати за тепло, то вона практично залишиться на рівні минулого року. Адже минулорічні тарифи на тепло вирішено не підвищувати. Понад те, Рада проголосувала закон про мораторій на підвищення комунальних послуг. Зокрема – на підвищення вартості тепла та гарячої води.

Популярні зараз

В Україні з 1 травня скасують один вид штрафу за порушення ПДР

Учені прогнозують глобальне похолодання після спекотного літа 2024-го: що відбувається з кліматом планети

В Одесі дорожній конфлікт переріс у стрілянину зі страйкбольної зброї

Орбан різко висловився про можливу відправку військових НАТО в Україну: “Вихор, який може затягнути Європу у прірву“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, хоч і за газ доведеться заплатити вищу ціну, все ж таки до кардинального підвищення витрат на комуналку це не призведе. Вони цього опалювального сезону ще залишатимуться помірними.

Нагадаємо, при цьому мораторію на підвищення вартості електроенергії немає. А термін дії нинішніх тарифів на електроенергію незабаром закінчується.