У Дніпрі з 1 квітня 2021 зростуть тарифи на електроенергію

В Україні заплановано поетапне підвищення тарифів на електрику для населення. Перший етап буде впроваджений з 1 квітня 2021 року. Скільки ж платитимуть мешканці Дніпра за світло?

У Дніпрі з 1 квітня 2021 зростуть тарифи на електроенергію - today.ua

Неприємним «сюрпризом» для українців стало скасування урядом пільгових тарифів на електроенергію і перехід на вартість в 1,68 грн за весь обсяг спожитих кВт.год. Але на цьому перехід тарифікації на ринково обумовлену ціну не завершений. Далі планується поетапне підвищення тарифів на світло для побутових споживачів. Очікується, що до кінця поточного року, вартість електроенергії виросте в два рази.

Так, з 1 квітня 2021 року суми в платіжках дніпрян виростуть. Поки уряд і постачальники не прийшли до єдиної думки про формування нового тарифу. В цілому ж, відомо, що орієнтовно тарифи на світло підвищать до 3,8 гривень за кВт.год.

Тарифікація обумовлена тим, що на ринку одна кВт.год електроенергії коштує 1,8 грн. Вартість передачі 1 кВт.год обходиться в 0,35 грн, розподіл електроенергії - 1,5 грн, тариф постачальника становить 0,15 грн. У сумі виходить, що для населення тариф на світло повинен дорівнювати 3,8 грн за один спожитий кіловат.

У Дніпрі з 1 квітня 2021 зростуть тарифи на електроенергію Експерти вважають, що до кінця 2021 року українці будуть платити за електрику по тарифу, який складе як мінімум 3 гривні за кВт.год.

Нагадаємо, раніше аналітики назвали категорію населення, для якої буде підвищено тариф на електроенергію в першу чергу.